Pieczątki do dokumentacji powykonawczej

Prezentujemy Państwu pieczątki, które używane są w dokumentacji powykonawczej.  Gotowe wzory  można modyfikować poprzez zmianę układu  i dodanie tekstu ( jeśli w danym modelu pieczątki jest to możliwe).

Dokumentacja powykonawcza – informacje podstawowe

Zgodnie z obowiązującymi przepisami  dokumentacja powykonawcza to zbiór dokumentów budowy z naniesionymi zmianami, które dokonane zostały w trakcie prowadzenia prac. Zawiera ona także dokumentację geodezyjną wykonana po zakończeniu prac budowlanych.  Obowiązek sporządzenia dokumentacji powykonawczej  należy do kierownika robót (  art. 22 Ustawy Prawo Budowlane).  Sprawdzenie  jej poprawności to z kolei obowiązek inwestora i zatrudnionego przez niego inspektora nadzoru.

W skład dokumentacji powykonawczej wchodzi przede wszystkim:

  • pozwolenie na budowę, do którego dołączony jest  projekt budowlany,
  • dziennik budowy,
  • protokoły odbiorów częściowych i końcowych

dodatkowo  mogą być wymagane także:

  • operaty geodezyjne
  • rysunki i opisy służące realizacji obiektu,
  • książka obmiarów
  • dziennik montażu , jeśli  realizowano obiekt metodą montażu.

Celem dokumentacji powykonawczej jest określenie jak dokładnie przebiegał  proces budowy, jakie wystąpiły odstępstwa od projektu, jaki jest stan faktyczny.  Jest ona niezbędna do złożenia zawiadomienia  o zakończeniu budowy i ostatecznie do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Pieczątka ” dokumentacja powykonawcza “

Najpopularniejsza pieczątka w tym zastosowaniu.  Tekst w celu poprawienia widoczności można umieścić w ramce.  Z uwagi na częstotliwość stosowania najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest automat samotuszujący. Jeśli  pieczątka  użytkowana jest wyłącznie w biurze , stacjonarnie   sugerujemy automaty biurowe  Wagraf lub Colop Microban,  Colop Greenline. Jeśli  użytkują je Państwo takze w terenie ,  lepsza będzie wersja z zamknięciem, a więc seria Wagraf B, Trodat 4.0 lub Colop IQ.  Rozwiązania  mobilne/kieszonkowe nie są najlepszym pomysłem, nie sprawdzą się gdy trzeba jednorazowo wykonać kilkadziesiąt odbić. Z uwagi na cenę najlepiej wykonać pieczątkę w wymiarze standardowym, a więc mieszczącym się w polu 36×12 mm ( Wagraf 2, Wagraf B2s, Colop Microban 20, Colop IQ 20, Trodat 4911), 45×16 ( Wagraf 3, Wagraf B3s, Colop Microban 30, Colop IQ 30, Trodat 4912) lub 55×20 ( Wagraf 4, Wagraf B4s, Colop Microban 40, Colop IQ 40, Trodat 4913).

Kolor pieczątki dokumentacja powykonawcza

Pieczątka jest używana na zwykłym papierem, więc ma tu zastosowanie wodny tusz do pieczątek. Zdecydowanie najpopularniejszy jest kolor czerwony. Mniej popularne są pozostałe kolory standardowe: czarny, niebieski, zielony.

Co wyróżnia naszą ofertę pieczątek do dokumentacji powykonawczej ?

  • pieczątki wykonujemy w technologii grawerowania laserowego, zapewniającej najwyższą dostępną jakość
  • istnieje możliwość  wyrobu pieczątki w trybie ekspresowym
  • pieczątka z gotowym hasłem ” dokumentacja powykonawcza ” jest dostępna od ręki, istnieje więc możliwość wysyłki tego samego dnia. Użytkownicy z Warszawy mają także możliwość odbioru osobistego w siedzibie naszej firmy  w Warszawie, przy ulicy Szyszkowej 21/23  od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 ( sugerujemy wcześniej upewnić się, że pieczątka jest dostępna od ręki)
  • posiadamy bogaty wybór modeli i kolorów tuszu
  • mamy rozbudowaną bazę gotowych projektów najczęściej używanych pieczątek. Każdy z projektów można personalizować