Jak samodzielnie wykonać nadruk na kubkach papierowych?

Zlecenie standardowego nadruku na kubkach papierowych w drukarni wymaga długiego czasu i dużego nakładu. Doskonałą alternatywą jest samodzielny nadruk na kubkach papierowych za pomocą stempli.
Podstawowe zalety takiego rozwiązania:
automat vs mobilna
Dowolny nakład, nawet 1 sztuka

To Ty decydujesz na ilu kubkach wykonać wydruk.

automat vs mobilna
Szybkość

Wykonujesz nadruk w dowolnym, wybranym przez siebie momencie.

automat vs mobilna
Wybór kolorystyki

Zależnie od rodzaju kubka dostępnych mamy nawet do 40 różnych kolorów tuszu.

automat vs mobilna
Wybór miejsca i treści zadruku

Istnieje możliwość łączenia i dowolnych kombinacji motywów graficznych tekstowych przy zamówieniu więcej niż 1 stempla.

Co potrzeba, aby wykonać samodzielny nadruk na kubkach papierowych?

Aby wykonać nadruk samodzielnie potrzebny jest stempel drewniany z odpowiednią grafiką, poduszka i odpowiedni do powierzchni tusz. Pieczątki automatyczne nie są dobrym rozwiązaniem w tym wypadku i odradzamy ich wykorzystanie do wykonania nadruku na kubkach. W wypadku kubków, które mają powierzchnię matową, dobrze wchłaniającą można stosować tusz standardowy wodny. W wypadku kubków o powierzchni śliskiej, słabo wchłaniającej sugerowany jest tusz wodoodporny Coloris 4714 i odpowiednia do niego poduszka filcowa. Tusz 4714 można też stosować na powierzchniach matowych z uwagi na to, że jest wodoodporny.

Drukowanie

Jak rozpoznać który tusz zastosować do nadruku na kubkach ?

Można przeprowadzić prosty test: na powierzchni kubka przystawić dowolną pieczątkę zawierającą tusz wodny (standardowa pieczątka firmowa, imienna, księgowa), Jeśli po ok. 30 sekundach po dotknięciu odbicie się rozmazuje – wtedy nadruk na kubkach sugerujemy wykonać tuszem szybkoschnącym Coloris 4714. Jeśli po 30 sekundach tusz się nie rozmazuje – można stosować oba tusze.

tusz wodny
tusz szybkoschnący

Jak dobrać wielkość stempla do nadruku na kubkach ?

Z uwagi na to, że powierzchnia kubka jest zaokrąglona, sugerujemy, aby obszar nadruku nie przekraczał wymiaru 5x5cm. Im większe pole nadruku, tym trudniejsza jest uzyskanie poprawnego i pełnego odbicia (z uwagi na zakrzywienie powierzchni kubka). Do uzyskania nadruku na kubkach papierowych polecamy raczej stemple płaskie. Sugerujemy też wybór pogłębionego graweru.

Co może zawierać nadruk na kubku papierowym ?

Gumki do pieczątek wykonujemy w technologii grawerowania laserem, która zapewnia najwyższą dostępną jakość. Dlatego nadruk na kubku może składać się zarówno z elementów tekstowych, jak i graficznych. Można też łączyć kilka stempli uzyskując różne konfiguracje docelowego nadruku.