Nasze wskazówki:

Zalecamy stosowanie toreb papierowych i kartonów z papieru zwykłego, matowego, dobrze wchłaniającego. Umożliwia to stosowanie tuszu wodnego, który nie tylko jest łatwiejszy w użytkowaniu, ale także znacznie tańszy w obsłudze.

Na etapie projektowania warto w miarę możliwości unikać dużych, wypełnionych powierzchni, aby nie występował tzw. “efekt pieczątki”

Należy dobrać wielkość stempla tak, aby odbijał się wyłącznie na prostej powierzchni.

Unikać aplikacji stempla na powierzchniach nierównych, blisko krawędzi, na zagięciach, łączeniach, mocowaniach rączek.

Torba, na której będziemy wykonywać odbicie powinna znajdować się na równej, twardej powierzchni.

Dla polepszenia odbicia w środek torby można włożyć plik ok. 10-15 równych kartek papieru kserograficznego, co zwiększy amortyzację i ułatwi uzyskanie optymalnego odbicia.

Jeśli odbicie jest niepełne, należy zwiększyć siłę i czas docisku stempla na torbie papierowej. Wato też sprawdzić czy poduszka jest optymalnie uzupełniona tuszem.

Jeśli odbija się niepotrzebne tło, należy wyczyścić gumkę stempla (w wypadku tuszu wodnego doskonale sprawdzi się alkohol), a następnie stosować mniejszą siłę docisku stempla na poduszce z tuszem.

Jeśli odbicie na torbach rozmazuje się nawet po ok. 60 sekundach od aplikacji, należy rozważyć zmianę tuszu wodnego na szybkoschnący.
