Stempel drewniany jest niezwykle popularnym sposobem na tani nadruk na torbach papierowych i kartonach. Doskonale się do tego nadaje, jednak trzeba przestrzegać kilku zasad. Przed przystąpieniem do wykonywania nadruku na docelowych torbach papierowych radzimy wykonać próby na zwykłych kartkach papieru, aby nabrać wprawy w uzyskaniu dobrego odbicia. Dopiero, gdy uda się uzyskać optymalne odbicie na kartkach należy przejść do stemplowania na torbach. Pomocna bezie też instrukcja: jak uzyskać optymalne odbicie stempla

Nasze wskazówki:

głębokość graweru
Zalecamy stosowanie toreb papierowych i kartonów z papieru zwykłego, matowego, dobrze wchłaniającego. Umożliwia to stosowanie tuszu wodnego, który nie tylko jest łatwiejszy w użytkowaniu, ale także znacznie tańszy w obsłudze.
głębokość graweru
Na etapie projektowania warto w miarę możliwości unikać dużych, wypełnionych powierzchni, aby nie występował  tzw. “efekt pieczątki”
 
głębokość graweru
Należy dobrać wielkość stempla tak, aby odbijał się wyłącznie na prostej powierzchni.
głębokość graweru
Unikać aplikacji stempla na powierzchniach nierównych, blisko krawędzi, na zagięciach, łączeniach, mocowaniach rączek.
głębokość graweru
Torba, na której będziemy wykonywać odbicie powinna znajdować się na równej, twardej powierzchni.
automat vs mobilna
Dla polepszenia odbicia w środek torby można włożyć plik ok. 10-15 równych kartek papieru kserograficznego, co zwiększy amortyzację i ułatwi uzyskanie optymalnego odbicia.
automat vs mobilna
Jeśli odbicie jest niepełne, należy zwiększyć siłę i czas docisku stempla na torbie papierowej. Wato też sprawdzić czy poduszka jest optymalnie uzupełniona tuszem.
automat vs mobilna
Jeśli odbija się niepotrzebne tło, należy wyczyścić gumkę stempla (w wypadku tuszu wodnego doskonale sprawdzi się alkohol), a następnie stosować mniejszą siłę docisku stempla na poduszce z tuszem.
automat vs mobilna
Jeśli odbicie na torbach rozmazuje się nawet po ok. 60 sekundach od aplikacji, należy rozważyć zmianę tuszu wodnego na szybkoschnący.
automat vs mobilna
Jeśli odbicie jest blade, należy uzupełnić poduszkę tuszem zgodnie z instrukcją: uzupełnianie tuszem wodnym lub uzupełnianie tuszem szybkoschnącym.