Faksymile- pieczątka z podpisem

Pieczątka z kopią odręcznego podpisu

Co to jest faksymile ?

Faksymile to pieczątka z wzorem odręcznego podpisu. Może zostać wzbogacona o dodatkowe dane: imię i nazwisko, stanowisko lub rodzaj potwierdzanej podpisem czynności.  Dodatkowa treść jest zróżnicowana i dopasowana do potrzeb odbiorcy. Wykonujemy również  dwukolorowe pieczątki faksymile: podpis w jednym kolorze, pozostała treść w innym.
Składając zamówienie, prosimy o przesyłanie skanów podpisów tylko wg wytycznych. Kliknij TU, by zapoznać się z wytycznymi.

Jak  dobrać automat do pieczątki z podpisem?

Przy wyborze  konkretnego rozwiązania należy brać pod uwagę  2 podstawowe parametry: rzeczywistą wielkość podpisu i jego kształt. Faksymila powinna jak najwierniej odwzorowywać rzeczywisty podpis, dlatego sugerujemy sprawdzić jakie wymiary ma odręczny podpis i do tej wielkości dobrać odpowiedni automat.  Równie istotny jest kształt podpisu.  Jeśli jest podłużny, sugerujemy dobrać automat prostokątny. Jeśli podpis  jest zbliżony do okręgu/kwadratu najlepiej sprawdzi się automat kwadratowy. Odpowiednio dobrany kształt pieczątki nie tylko pozwoli obniżyć ewentualny koszt, ale także znacznie zwiększy  wygodę użytkowania.

 

Kliknij poniżej, by przejść do faksymile:

Faksymile jednokolorowe

W wypadku faksymile w jednym kolorze podpis może nachodzić na pozostałą treść.  Jeśli tak mamy przygotować projekt, prosimy o odpowiedni dopisek w uwagach do zamówienia

Faksymile dwukolorowe

Technika wykonania pieczątek w kilku kolorach wymaga, aby  odległość między kolorami wynosiła minimum 3-4 mm. Dlatego w faksymile dwukolorowym jeśli podpis jest w innym kolorze, nie może nachodzić/stykać się/być bliżej niż 3-4 mm od pozostałej treści.  Prosimy o przygotowanie pliku z podpisem zgodnie z wytycznymi, w przeciwnym wypadku  może zostać naliczona dodatkowa opłata za obróbkę graficzną.

Nie jesteś pewien jakiego doboru wykonać lub chcesz się skonsultować- skorzystaj z formularza kontaktowego

Faksymile- kto może zamówić

Pieczątkę z kopią własnego podpisu może zamówić każdy użytkownik. Takie faksymile można bez problemu stosować. Nie jest do tego wymagany żaden dokument. W wypadku gdy chcemy zamówić faksymile podpisu osoby trzeciej sprawa ma się inaczej. W takim wypadku zarówno samo zamówienie jak i posługiwanie się faksymilką wymaga zgody osoby, której podpis utrwalamy.  Posługiwanie się taką pieczątką bez zgody właściciela podpisu jest niezgodne z prawem.

 

Faksymile – kolor tuszu

Mamy do wyboru ponad 40 kolorów tuszu wodnego.  Każdy z nich może zostać zastosowany w pieczątce z podpisem, zarówno w wersji jedno jak i dwukolorowej.  Najczęściej jednak wybieranym kolorem jest  standardowy niebieski. Pozwala on bowiem szybko odróżnić kserokopię od oryginału.  Dodatkowo taki kolor najbardziej przypomina standardowy podpis złożony długopisem lub piórem.

Pieczątka z podpisem – niestandardowe zastosowania

Faksymila poza standardowym zastosowaniem jako zastępstwo podpisu odręcznego może mieć także mniej typowe zastosowania:

  • spersonalizowane życzenia świąteczne:  wzbogacenie standardowej formuły życzeń   faksymilką nadaje in bardziej personalny charakter. Bez względu na to czy są to życzenia przesyłane w ramach firmy czy do naszych kontrahentów lub nawet w wypadku zastosowań na gruncie prywatnym  odręczny podpis jest doskonałym pomysłem
  • pieczątka stanowiskowa / imienna:  podpis na typowej pieczątce imiennej jest doskonałym pomysłem, zwłaszcza gdy jest ona stosowana często. Może zaoszczędzić  dużo czasu.  W takim wypadku dobrym pomysłem jest faksymile dwukolorowe, w którym kopia podpisu wyraźnie odróżnia się od pozostałej treści pieczątki
  • pieczątka ex libris: zastosowanie nietypowe, ale doskonale oddające ducha ekslibrisu.  Zastąpienie inicjałów  kopią odręcznego podpisu na pewno nada  pieczątce bardziej osobistego charakteru

Czy z każdego podpisu da się wykonać pieczątkę faksymile ?

Zasadniczo  taką pieczątkę można wykonać w każdym wypadku, pomijając skrajne przypadki podpisu o wielkości na przykład kilku mm czy ekstremalnie dużego , przekraczającego wielkość największego stempla XXL czyli 20×15 cm.  Ważne jest natomiast, aby plik z cyfrową kopią podpisu był zgodny z naszymi wytycznymi. Im lepszej jakości skan otrzymamy, tym kopia będzie lepsza i trudniejsza do rozpoznania. Dlatego tak istotne jest przestrzeganie naszych instrukcji.

Jaką wielkość pieczątki zamówić

Podpis jest znakiem o charakterze silnie zindywidualizowanym. Poza jego kształtem , także wielkość ma znaczenie. Często klienci proszą nas o dobranie ” najpopularniejszej ” czy ” optymalnej wielkości ” . W wypadku standardowych pieczątek jest to wykonalne. Jednak jeśli faksymile ma dobrze pełnić swoją funkcję, powinna być możliwie najbardziej zbliżona  nie tylko kształtem, ale i wielkością do oryginału. Dlatego przed złożeniem zamówienia na pieczątkę faksymile doradzamy wykonanie kilku podpisów i samodzielną ocenę, jaka wielkośc jest najbardziej naturalna i najczęściej stosowana.

Co wyróżnia naszą ofertę ?

  • Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie wyrobu pieczątek – działamy w tej branży nieprzerwanie od 1995 roku
  • oferujemy możliwość wykonania faksymile podopisu w trybie ekspresowym, w wypadku osobistej wizyty możliwe jest nawet wykonanie takiej pieczątki od ręki.
  • bogate doświadczenie i wykorzystanie najlepszej dostępnej technologii grawerwania laserowego sprawia, że odbicie pieczątki z podpisem jest  w większości wypadków trudne do odróżnienia od oryginału ( wiele zależy od jakości otrzymanego pliku)
  • oferujemy szeroki wybór  modeli automatów samotuszujących, umożliwiając ich optymalne dopasowanie do potrzeb i kształtu samego podpisu
  • pieczątkę z kopią własnego podpisu zamówisz online. Możesz odebrać ją osobiście w siedzibie naszej firmy w Warszawie przy ul. Szyszkowej 21/23 lub zamówić usługę przesyłki kurierskiej  ewentualnie do paczkomatu Inpost.