Ex libris personalizowany

Ex libris personalizowany

Ex libris ( łac. z książek, z księgozbioru) – najczęściej bogato zdobione oznaczenie właściciela danej książki /księgozbioru. Może przybierać formę wklejki na wewnętrznej stronie okładki lub stempla przystawianego w tym samym miejscu, ewentualnie na stronie tytułowej.  Najczęściej  zawiera element graficzny wzbogacony o inicjały, imię lub imię i nazwisko  właściciela ewentualnie instytucji oraz napis ex libris.  Pierwsze oznaczenia własności ksiąg odkryto już w Starożytnym Egipcie, datowane są na czasy panowania Amenophisa III (1391–1353 p.n.e.). Więcej na temat historii ekslibrisu : wikipedia- co znaczy ekslibris.

Poniżej prezentujemy Państwu galerię grafik, które mogą stanowić podstawę wykonania pieczątki ex libris. Każda z nich może zostać wzbogacona o dowolny tekst. Istnieje także możliwość wyboru dodatkowych akcesoriów, koloru tuszu czy ozdobnego opakowania.  Stempel ex libris wykonujemy w technologii grawerowania laserowego zapewniającej najwyższą dostępną jakość odbicia nawet bardzo skomplikowanych i szczegółowych grafik.  Istnieje również możliwość wykonania ekslibrisu na podstawie przesłanego do nas projektu.

Ekslibris na stemplu czy w automacie ?

Zdecydowanie popularniejszą formą ekslibrisu jest stempel drewniany. Dzieje się tak nie tylko z uwagi na jego klasyczny styl.  Stempel ex libris jest  znacznie wygodniejszy w użytkowaniu na powierzchniach dość nietypowych, jakimi bez wątpienia są książki.  Łatwiej aplikować go w ściśle wybranym miejscu, a przez dobór siły nacisku, użytkownik ma większy wpływ na  ostateczny efekt odbicia.  Oczywiście wybór odpowiedniego nośnika  ekslibrisu personalizowanego zależy od klienta, dlatego przygotowaliśmy grafiki, które mogą być wykorzystywane w obu przypadkach

Kliknij w ikonę, by przejść do:

Stempel Ex libris z własnym projektem*

Dodatkowe informacje

Realizacje

Galeria wzorów Ex libris personalizowanych

Ex Libris motyw herbowy
Od: 42,77  z VAT
Ex Libris Róża 60×40 mm
Od: 58,21  z VAT
Ex Libris tekstowy ozdobny
Od: 38,02  z VAT
Ex Libris wzór Anioł
Od: 58,81  z VAT
Ex Libris wzór Biblioteczka
Od: 60,59  z VAT
Ex Libris wzór Czaszka
Od: 49,90  z VAT
Ex Libris wzór Drzewo
Od: 49,90  z VAT
Ex Libris wzór Elfka
Od: 42,77  z VAT
Ex Libris wzór Harfistka
Od: 61,78  z VAT
Ex Libris wzór Herb
Od: 133,06  z VAT
Ex Libris wzór Jednorożec
Od: 49,90  z VAT
Ex Libris wzór Kobieta
Od: 57,02  z VAT
Ex Libris wzór Kolarz
Od: 43,96  z VAT
Ex Libris wzór Koń
Od: 42,17  z VAT
Ex Libris wzór Koń szachowy
Od: 60,59  z VAT
Ex Libris wzór Koń Tribal
Od: 51,15  z VAT
Ex Libris wzór Koń w gaju
Od: 60,59  z VAT
Ex Libris wzór Kopiarz
Od: 60,59  z VAT
Ex Libris wzór Książka
Od: 46,76  z VAT
Ex Libris wzór Księga
Od: 59,88  z VAT
Ex Libris wzór Księgozbiór
Od: 52,68  z VAT
Ex Libris wzór Kwiaty
Od: 47,52  z VAT
Ex Libris wzór Łódka
Od: 59,88  z VAT
Ex Libris wzór Łódka 2
Od: 52,68  z VAT
Ex Libris wzór Łódki
Od: 58,21  z VAT
Ex Libris wzór Łuczniczka
Od: 59,88  z VAT
Ex Libris wzór Mapa
Od: 59,88  z VAT
Ex Libris wzór Maska
Od: 59,88  z VAT
Ex Libris wzór Maski
Od: 40,39  z VAT
Ex Libris wzór Miecz
Od: 60,59  z VAT
Ex Libris wzór Motocyklista
Od: 57,02  z VAT
Ex Libris wzór Motyl
Od: 52,68  z VAT
Ex Libris wzór Mózg
Od: 61,78  z VAT
Ex Libris wzór Muza
Od: 85,54  z VAT
Ex Libris wzór Muzyk
Od: 105,21  z VAT
Ex Libris wzór Myśliciel
Od: 46,76  z VAT
Ex Libris wzór Orkiestra
Od: 82,57  z VAT
Ex Libris wzór Orzeł
Od: 42,77  z VAT
Ex Libris wzór Ozdobna ramka
Od: 43,84  z VAT
Ex Libris wzór Para
Od: 49,90  z VAT
Ex Libris wzór Piesek
Od: 52,68  z VAT
Ex Libris wzór Piłkarz
Od: 58,21  z VAT
Ex Libris wzór Piłkarz 1
Od: 36,83  z VAT
Ex Libris wzór Piłkarz 2
Od: 35,64  z VAT
Ex Libris wzór Plemię
Od: 52,68  z VAT
Ex Libris wzór Rośliny
Od: 40,39  z VAT
Ex Libris wzór Rowerzyści
Od: 41,58  z VAT
Ex Libris wzór Róża
Od: 58,81  z VAT
Ex Libris wzór Rycerz
Od: 60,59  z VAT
Ex Libris wzór Saksofonista
Od: 61,78  z VAT

Zestaw Ex libris z własnym projektem*

*Projekt zgodny z wymogami technicznymi. Wytyczne dostępne w dziale Informacje i pomoc. Zachęcamy do bezpłatnych mailowych konsultacji projektu przed dokonaniem zamówienia lub wyceny przygotowania projektu indywidualnego.

Dodatkowe informacje

Ex libris w formie stempla czy automatu samotuszującego? – Sprawdź pomocne informacje.

Poduszka na tusz plastikowa czy drewniana? Dowiedz się, jakie są różnice.

Tusz wodny dostępny w zestawie: W jakich wypadkach wybrać tusz specjalny?

 Treść ekslibrisu i graweru na wieczku – najpopularniejsze opcje.

Mamy w ofercie 40 kolorów tuszu wodnego – sprawdź jak wybrać najlepszy.

Przykładowe realizacje

Ex libris – jak zamówić ?

Zamówienie własnego ekslibrisu należy rozpocząć od wyboru grafiki.  W naszej galerii istnieje możliwość sortowania rysunków według tematyki. Jeśli zamawiają państwo ex libris na prezent, sugerujemy dobranie go tematycznie do zainteresowań osoby obdarowywanej.  Następnie warto zastanowić się nad rodzajem nośnika: czy ma to być ex libris na stemplu czy ex libris – pieczątka automatyczna. Kolejnym krokiem jest wybór dodatkowej treści oraz kroju pisma, którym ma być napisane. Istotnym elementem jest także wybór koloru odbicia, czyli wybór konkretnego tuszu.  W wypadku stempla ekslibris należy także zastanowić się nad doborem poduszki na tusz: drewniana  jest bardziej estetyczna i można na niej wykonać dodatkowy ozdobny grawer. Plastikowa jest tańsza. Na koniec pozostaje kwestia ewentualnego dodatkowego opakowania ozdobnego.

Ex libris personalizowany – jaką wielkość wybrać

Ekslibris jest najbardziej osobistym rodzajem pieczątki. Dlatego właśnie istotne jest, aby był jak najlepiej dopasowany do upodobań jego właściciela. Różni się także zastosowaną grafiką, która częstokroć bywa bardzo szczegółowa i skomplikowana. Trudno więc mówić o typowych czy standardowych wymiarach ekslibrisów.   Dlatego właśnie wszystkim naszym klientom sugerujemy samodzielny wybór optymalnej Państwa zdaniem wielkości pieczątki.  Każdorazowo przed wykonaniem zlecenia, przesyłamy  projekt ekslibrisu w skali 1:1 (chyba, że jest to  autorski ex libris). Sugerujemy wykonanie wydruku w skali 1:1 (proszę zadbać, aby w preferencjach drukowania wyłączyć zmniejszanie/powiększanie czy dopasowywanie do strony). Warto też  pamiętać o tym, iż bardziej szczegółowa będzie lepiej widoczna na większym stemplu. Jeśli wybrali Państwo bardziej ozdobne czcionki, warto zadbać, aby napisy były na tyle duże, aby pozostały czytelne.  Na koniec nie zapominajmy także o dopasowaniu  wielkości odbicia ex libris do wolnej powierzchni w naszych książkach.  Zbyt duże gabaryty mogą po prosu nie zmieścić się w mniejszych egzemplarzach.

Jak dobrać optymalny kolor tuszu  ?

Dobranie koloru tuszu do stempli i pieczątek jest etapem przez wielu klientów pomijanym lub traktowanym jako mało istotny. Tymczasem z doświadczenia wiemy, że nawet najlepsza grafika ex libris może zostać zepsuta na tym właśnie etapie. Warto więc poświęcić chwilę, aby zastanowić się nad właściwym wyborem. W naszej ofercie znajdą państwo ponad 40 kolorów tuszu wodnego . Nie oznacza to jednak, że każdy z tych kolorów  należy zastosować w danym wypadku.  Kolor odbicia ekslibrisu powinien współgrać z jego tematyką. O ile ważne jest, aby ex libris personalizowany odpowiadał  ulubionej kolorystyce jego właściciela, o tyle wykorzystany motyw graficzny też powinien zawężać nasze pole wyboru.  Kolor niebieski czy czerwony  nie jest optymalnym wyborem, gdy zdecydowaliśmy się na motyw roślinny lub zwierzęcy.  W wypadu wątpliwości pozostaje klasyka: kolor czarny  jest uniwersalny i pasuje do dowolnego motywu.