Wzory pieczątek firmowych

Pieczątka firmowa (nagłówkowa) to najpopularniejszy rodzaj pieczęci, której zadaniem jest  identyfikacja określonego podmiot gospodarczego.  Stosowana jest na fakturach, drukach firmowych, dokumentacji księgowo-kadrowej.  Zależnie od formy prowadzonej  działalności zawiera różne dane. Jeśli nie są Państwo pewni co umieścić na pieczątce , zapraszamy do naszego poradnika: treść pieczątki firmowej.  Wybór automatu zależy od treści pieczątki, ilość wierszy oraz rozmiaru czcionki. Poniżej prezentujemy przykładowe, gotowe wzory pieczątki firmowej. Istnieje oczywiście możliwość przygotowania wzoru indywidualnego, zgodnie z wytycznymi klienta

Zależnie od preferencji użytkownika wyróżnia się trzy standardowe (najbardziej uniwersalne) rozmiary pieczątek firmowych (36x12mm, 45x16mm, 56x20mm).

Poniżej zastosowano przykładowy wzór pieczątki firmowej w trzech standardowych rozmiarach z dopasowaniem do trzech rodzajów automatów (Wagraf, Colop, Trodat).

36x12mm

PARAMETRY:

Czcionka: bezszeryfowa

Rozmiar: 8pkt (granica czytelności dla przeciętnego użytkownika)

Maksymalna ilość wierszy: 4

Maksymalny rozmiar tekstu: 36x12mm

Wydruk w skali 1:1 pomaga ocenić czytelność tekstu.
Sprawdź, zanim zamówisz!

Proponowane automaty

45x16mm

PARAMETRY:

Czcionka: bezszeryfowa

Rozmiar: 9pkt

Maksymalna ilość wierszy: 5

Maksymalny rozmiar tekstu: 45x16mm

Wydruk w skali 1:1 pomaga ocenić czytelność tekstu.
Sprawdź, zanim zamówisz!

Proponowane automaty

56x20mm

PARAMETRY:

Czcionka: bezszeryfowa

Rozmiar: 9/10 pkt

Maksymalna ilość wierszy: 6/7

Maksymalny rozmiar tekstu: 56x20mm

Wydruk w skali 1:1 pomaga ocenić czytelność tekstu.
Sprawdź, zanim zamówisz!

Proponowane automaty

Pieczątka firmowa- własny wzór klienta

Przedstawione powyżej przykłady wzorów nie wyczerpują  oczywiście naszej oferty w zakresie projektowania.  Często istnieje potrzeba wykonania pieczątki firmowej zgodnie z wcześniej stosowanym przez klienta wzorem.   Podmioty na stałe z nami współpracujące mają swój stały wzór , który możemy  bez trudu wykorzystać ponownie.  Jeśli pieczątka firmowa nie była wykonana w naszej firmie, prosimy o dostarczenie jej w postaci pliku. Najlepiej, jeśli jest to plik wektorowy z czcionkami  zmienionymi na krzywe . W takim wypadku wykonamy pieczątkę firmową dokładnie według przesłanego projektu. Jeśli nie posiadają państwo pliku wektorowego, prosimy o przesłanie dobrej jakości skanu oraz określenie dokładnych wymiarów odbicia pieczątki ( z pliku bitmapowego nie da się ich precyzyjnie określić)

Zanim stworzysz własny wzór pieczątki – warto wiedzieć

Pieczątka firmowa często traktowana jest jako zło konieczne. Jednak warto na nią spojrzeć jak na potencjalne, skuteczne narzędzie marketingowe. Odpowiednio przygotowany wzór pieczątki firmowej  może zwiekszyć rozpoznawalność naszje firmy choćby przez wykonanie pieczątki z logo