Zamawianie krok po kroku

głębokość graweru
WYBIERZ TREŚĆ PIECZĄTKI

To najistotniejszy krok, determinujący dalsze postępowanie. Pieczątka zamawiana online nie musi zawierać wyłącznie tekstu.  Dzięki wykorzystaniu technologii grawerowania laserowego nasze pieczątki zapewniają wysoką jakość odbicia, porównywalną do wydruku laserowego zwłaszcza w zakresie niewielkiego tekstu czy skomplikowanej grafiki. Projekt można wykonać samodzielnie lub zlecić go nam. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: wytyczne dotyczące przygotowania projektu i minimalna wielkość czcionki i grubość linii

głębokość graweru
RODZAJ PODŁOŻA

Kolejny istotny element to rodzaj podłoża, na którym pieczątka będzie przystawiana. Jeśli to zwykły papier biurowy, wtedy można zastosować tusz wodny.  Jeśli zamawiana pieczątka ma być odbijana na powierzchni, która słabo wchłania (wszelkie powierzchnie śliskie, lakierowane, jak: drewno malowane,  plastik, metal, guma). Więcej na ten temat: jaki tusz wybrać do określonej powierzchni ( plastik, metal, szkło, guma, drewno, tkaniny, itp.)

głębokość graweru
WIELKOŚĆ PIECZĄTKI

Sprawdź dokładnie, w jakim polu ma się zmieścić pieczątka. Powierzchnia, na której pieczątka ma być przystawiona musi być równa, bez zagięć i zagnieceń. Im bardziej szczegółowa grafika, tym odbicie powinno być większe. Podobnie rzecz ma się z tekstem: im więcej, tym większy rozmiar zamawianej pieczątki należy wybrać.

głębokość graweru
NOŚNIK PIECZĄTKI

Gdy już dobierzemy tekst i wielkość warto zastanowić się, jaki rodzaj pieczątki wybrać. Nasza oferta pieczątek online jest bardzo rozbudowana, aby każdy mógł dopasować produkt do swoich potrzeb. Jeśli pieczątka ma być mała i często przenoszona oraz przystawiana na papierze zwykłym sugerujemy pieczątki online mobilne. W wypadku pieczątek firmowych używanych na dokumentach warto wybrać pieczątkę automatyczną– wygodną i szybką w użyciu. Jeśli będzie użytkowana tylko biurze optymalna będzie wersja biurowa automatów Wagraf lub Colop. Jeśli czasami będzie transportowana, warto rozważyć zakup pieczątki z zamknięciem dostępnej w ofercie Colop, Wagraf, Trodat. Jeśli pieczątka będzie użytkowana w sposób mniej typowy (znakowanie toreb, kartonów, gliny, mydła) lub na niestandardowym podłożu (metal, drewno, plastik) warto rozważyć zmianę pieczątki automatycznej na stempel drewniany. Więcej na ten temat: co zamówić: stempel czy automat samotuszujący.

głębokość graweru
PERSONALIZACJA PIECZĄTKI ZAMAWIANEJ ONLINE

Powyższe parametry pozwalają na wybór konkretnego produktu. Wystarczy odszukać go w określonym dziale. Teraz czas na jego personalizację. Na stronie produktu dostępne są opcje pozwalające dopasować produkt do naszych potrzeb. W wypadku pieczątki automatycznej lub stempla określamy na jakim podłożu będziemy użytkować pieczątkę, jaki ma być kolor tuszu (w wypadku stempli drewnianych możemy wybrać czy kupujemy sam stemple czy także poduszkę z tuszem). Poza absolutnie niezbędnymi informacjami (jak treść pieczątki), których nie jesteśmy sami w stanie przewidzieć, większość punktów personalizacji ma już ustawione najbardziej popularne odpowiedzi. Jeśli są one zadowalające (jak na przykład tusz w kolorze czarnym, jako najpopularniejszym) nie trzeba wprowadzać zmian.

automat vs mobilna
GŁĘBOKOŚĆ GRAWERU

To dość istotny parametr, zwłaszcza w wypadku dużych pieczątek i stempli. Głębokość graweru to nic innego jak wysokość na jaką treść pieczątki wystaje poza tło. Im głębszy grawer, tym większy komfort użytkowania, ale także wyższa cena. Zalecamy pogłębienie graweru w większości sytuacji, ale jednocześnie warto pamiętać, iż grawer standardowy jest wystarczający do uzyskania poprawnego odbicia (jeśli będą Państwo dokładnie przestrzegać naszych zaleceń i nabiorą odrobinę wprawy).

automat vs mobilna
PARAMETRY PŁATNOŚCI I WYSYŁKI

Gdy już wybiorą Państwo wszystkie niezbędne produkty należy wybrać sposób odbioru zlecenia oraz dokonania płatności. Następnie zatwierdzamy zamówienie (oznacza to także obowiązek zapłaty). Potwierdzenie złożenia zamówienia zostanie wysłany na podany przez Państwa adres e-mail.

automat vs mobilna
ZATWIERDZENIE PROJEKTU

Drogą mailową wyślemy projekt Państwa pieczątki. Prosimy o jego bardzo dokładne sprawdzenie: poprawności treści, jej rozkładu, formatowania tekstu, wielkości odbicia. Projekt wysyłamy w uniwersalnym pliku pdf w skali 1:1. Sugerujemy wykonanie wydruku (koniecznie w skali 1:1, proszę upewnić się, iż w ustawieniach wydruku nie jest włączone zwiększanie/dopasowanie do strony). Dzięki wydrukowi samodzielnie Państwo cenią czy wielkość odbicia jest wystarczająca a treść czytelna. Kwestia czytelności jest związana z indywidualnym postrzeganiem. To co, jednej osobie wyda się wystarczająco  duże, dla innej może okazać się za mało czytelne. My możemy co najwyżej określić techniczną granicę czytelności, ale znacznie ważniejsze jest to, aby to użytkownik samodzielnie ocenił i dobrał optymalną dla siebie wielkość. Po zatwierdzeniu projektu przystępujemy do realizacji.

automat vs mobilna
ZAPOZNANIE SIĘ Z DOSTĘPNYMI INSTRUKCJAMI

Niezwykle ważny i niestety często pomijany etap zamówienia. Dokładne zapoznanie się i przestrzeganie instrukcji jest niezwykle ważne nie tylko po to, aby uzyskać optymalną jakość odbicia, ale także, aby uniknąć problemów lub wręcz uszkodzenia produktu. Zapraszamy więc do działu Informacje i Pomoc-> użytkowanie. Dostępna jest tam rozbudowana baza artykułów szczegółowo omawiających każdy aspekt użytkowania pieczątek i stempli.

automat vs mobilna
ODBIÓR ZAMÓWIENIA

Ostatnim i niezwykle istotnym etapem jest odbiór. Osobiście można odebrać zamówienia po otrzymaniu potwierdzenia realizacji, w siedzibie naszej firmy w Warszawie przy ul. Szyszkowe 21/23 (wjazd od ul. Aksamitnej). W wypadku przesyłek kurierskich doręczenie następuje najczęściej w ciągu 1-3 dni roboczych, zwykle w godzinach 8-18 (nie mamy wpływu na dokładna godzinę dostarczenia przesyłki).

Ile trwa realizacja zamówień

Staramy się realizować zlecenia w możliwie najkrótszym czasie. Niektóre zamówienia (w trybie ekspresowym) można odebrać nawet tego samego dnia. Większość zleceń priorytetowych realizujemy tego samego lub na następny dzień roboczy. Zlecenia standardowe realizowane są w drugiej kolejności, ale także większość z nich realizowana jest w ciągu 1-4 dni roboczych od zatwierdzenia projektu i ewentualnie dokonaniu płatności (jeśli jest wymagana).

Na łączny czas realizacji wpływ ma kilka czynników:
głębokość graweru
PŁYNNOŚĆ KORESPONDENCJI

Do realizacji przystępujemy po otrzymaniu akceptacji projektu. Czasami zdarza się, iż klienci przesyłają akceptację po kilku lub kilkunastu dniach. Dodatkowo wydłuża to czas realizacji.

głębokość graweru
WYBRANY TRYB WYKONANIA ZLECENIA

W wypadku większości dostępnych online pieczątek mogą Państwo wybrać tryb ekspresowy. Takie zlecenia realizowane są w pierwszej kolejności.

głębokość graweru
DOKONANIE PŁATNOŚCI

W wypadku wybrania przedpłaty lub płatności online wysyłka lub odbiór możliwe są dopiero po wpłynięciu pieniędzy na nasze konto.

głębokość graweru
SPOSÓB ODBIORU

W wypadku przesyłki kurierskiej lub paczkomatowej od momentu wysyłki do odbioru zwykle upływa 1-2 dni.

głębokość graweru
WIELKOŚCI ZAMÓWIENIA/ZAMÓWIENIA OBEJMUJĄCE NIETYPOWE PRODUKTY

W wypadku zamówienia większej ilości produktów, zwłaszcza wielkogabarytowych stempli lub pieczątek automatycznych nietypowych, termin realizacji może ulec wydłużeniu.