Pieczątki biurowe
(bez zamknięcia)
Wagraf 4 seledynowy

Rodzaj pieczątki automatycznej przeznaczonej głównie do pracy w jednym miejscu i niezbyt często transportowanej. Główna zaleta: szybkość aplikacji i łatwość obsługi dzięki wbudowanej poduszce. Oferuje wysoką jakość odbicia i jego powtarzalność. Polecana, gdy pieczątka jest często używana. W rozmiarach standardowych (do 55 x20 mm) wersje biurowe są z reguły tańsze niż pieczątki z zamknięciem, a ich użyteczność (jeśli nie są przenoszone) jest taka sama.

Pieczątki automatyczne
(z zamknięciem)
Wagraf b3 zielony zamknięty

Pieczątki automatyczne wzbogacone o zamknięcie ułatwiające transport. Zamknięcie zmniejsza wymiary samego automatu i poprzez zasłonięcie płytki tekstowej zabezpiecza przed przypadkowym ubrudzeniem tuszem. Zamknięcia nie trzeba stosować, gdy pieczątka nie jest transportowana (bez zamknięcia tusz nie wysycha szybciej). Ta wersja pieczątek automatycznych łączy zalety szybkiego tuszowania i pieczątek mobilnych. Choć automaty z zamknięciem są większe niż pieczątki mobilne, to zdecydowanie lepiej się sprawdzają, gdy pieczątka jest często używana. To dobre rozwiązanie dla osób, które pieczątkę równie często używają co przenoszą.

Pieczątki mobilne
(kieszonkowe)

Pudelko-mobilne-wagraf-czerwone

Największą zaletą pieczątek mobilnych są ich niewielkie rozmiary. Są przystosowane do częstego przenoszenia. Posiadają wbudowaną poduszkę z tuszem, ale nie są samotuszujące. Oznacza to, że po 1-2 przystawieniach pieczątkę mobilną trzeba zamknąć w celu uzupełnienia tuszu na płytce. To jest ich podstawową wadą – w wypadku potrzeby przystawienia jednorazowo większej ilości odbić są zdecydowanie mniej wygodne niż pieczątki automatyczne.

Najpopularniejsze kategorie- kliknij na zdjęcie, aby wybrać

Pieczątki firmowe

Stemple drewniane

stempel 80x15mm

Największe pieczątki

Trodat 5212 pieczątka automatyczna szkieletowa metalowa

Stemple do toreb i kartonów

Odbicie stempla drewnianego

Faksymile-pieczątka z podpisem