Głębokość graweru – co oznacza?

Głębokość graweru  to wysokość, na jaką tekst i grafika wystają ponad tło płytki tekstowej. Płytki tekstowe wykonujemy w technice laserowej z gumy o grubości 2.4 mm.  Głębokość graweru w wypadku naszych płytek wynosi od ok. 0.4 do 1.5 mm.

 

Dlaczego pogłębiony grawer jest droższy?

Wynika to z samego procesu grawerowania. Parametr głębokości nie jest regulowany bezpośrednio, gdyż tekst i grafika nie są wycinane w gumie. Pogłębienie graweru wymaga zmiany szybkości grawerowania i jego mocy. Im głębszy jest grawer, tym dłuższego czasu pracy lasera wymaga – największe płytki tekstowe grawerują się nawet 4-6 godzin!

 

Na co wpływa głębokość graweru?

Pogłębiony grawer przede wszystkim zmniejsza ryzyko odbijania się tła (czyli wygrawerowanej, ale nie stanowiącej elementu tekstu lub grafiki części gumy). Jest to ważne zwłaszcza w wypadku stempli drewnianych, w których to użytkownik reguluje siłę docisku. Pogłębiony grawer polepsza także jakość odbicia w wypadku niewielkiego tekstu lub szczegółowej grafiki.

Kiedy polecane jest pogłębienie graweru?

  • W wypadku stempli drewnianych, w których siła docisku na poduszce jest regulowana ręcznie, co zwiększa ryzyko odbijania się tła.
  • W wypadku pieczątek graficznych, zwłaszcza o skomplikowanej grafice.
  • W wypadku pieczątek wielkogabarytowych.
  • Gdy płytka tekstowa ma nietypowe zastosowanie (wykonanie odcisku w glinie czy mydle).
  • W wypadku stosowania małej czcionki (4-7 pkt).
  • W wypadku pieczątek tabelarycznych z dużą ilością pustego miejsca.

 

Jaką głębokość graweru wybrać?

Zalecamy pogłębienie graweru zawsze, gdy tylko jest to możliwe. W wypadku niektórych produktów oferujemy kilka poziomów pogłębienia graweru. Jaki poziom będzie optymalny?

Do pieczątek o niewielkich rozmiarach (do ok. 6×6 cm) i w miarę dużym tekście, równomiernie rozłożonym wystarczyć powinien grawer standardowy lub z pogłębieniem nr 1.

Im większa pieczątka tym głębszy grawer jest sugerowany. Przy największych pieczątkach koszt pogłębienia może wydawać się znaczny, ale w wypadku wymiarów 15×20 cm grawer standardowy nie jest zalecany. Możliwie najgłębszy grawer polecamy dla pieczątek: o dużych wymiarach, o nietypowym zastosowaniu (glina, mydło), z dużą ilością tła lub gdy rozkład tekstu/grafiki jest nierównomierny.

Rozumiemy, iż cena jest istotnym czynnikiem wpływającym na decyzję o zakupie. Warto jednak pamiętać, iż pieczątki są często użytkowane przez wiele lat i skalkulować ewentualny większy wydatek oraz jego wpływ na komfort użytkowania. Jeśli nie są Państwo pewni, jaki grawer wybrać sugerujemy, kontakt z nami przed złożeniem/opłaceniem zamówienia.

Warto także pamiętać, iż w wypadku wyboru dużych pieczątek ze standardowym grawerem,  znacząco zwiększa się ryzyko odbijania się tła. Jeśli zdecydują się Państwo na grawer standardowy, mimo istnienia przeciwwskazań reklamowanie brudzenia tła nie będzie uwzględniane.

Najpopularniejsze kategorie- kliknij na zdjęcie, aby wybrać

Stemple drewniane

stempel 80x15mm

Największe pieczątki

Trodat 5212 pieczątka automatyczna szkieletowa metalowa

Stemple do toreb i kartonów

Odbicie stempla drewnianego

Pieczątki firmowe

Faksymile-pieczątka z podpisem