Nadruk na torbach i kartonach – z czego składa się zestaw ?

Do wykonania nadruku wystarczą 2 elementy: stempel drewniany zawierający  tekst i/lub grafikę  oraz poduszka z tuszem. W wypadku stempli o wymiarach  większych niż 15×8 cm poduszki sprzedawane są w wersji bez tuszu, dlatego trzeba do nich dokupić minimum 2 opakowania tuszu ( w wypadku tuszu wodnego).

Jakie jest największe pole nadruku

Największy stemple jaki możemy wykonać ma pole 20×15 lub 12×24 cm . Jednak mogą Państwo zamówić kilka stempli, w ten sposób powiększając dowolnie maksymalne pole nadruku. Należy jednak pamiętać, że każdy stempel trzeba przystawić osobno.

Na jakich torbach i kartonach można wykonać samodzielnie nadruk?

Nadruk za pomocą stempli można wykonać prawie na każdym podłożu, więc w grę wchodzą wszystkie torby i kartony. Jednak z uwagi na wygodę i koszt sugerujemy kartony i torby ze zwykłego, matowego papieru. Odbicie na nich  można wykonać zwykłym tuszem wodnym, który jest tańszy i wygodniejszy w użyciu

Jak sprawdzić czy na danej torbie lub kartonie mogę użyć tusz wodny czy muszę szybkoschnący ?

Wystarczy przeprowadzić prosty test: proszę przystawić na torbie/kartonie zwykłą pieczątkę: firmową, imienną, księgową. Jeśli po ok. 20-30 sekundach tusz się nie rozmazuje, wtedy wystarczy tusz wodny.

Jak ograniczyć koszt nadruku ?
  • stosować torby i kartony z papieru zwykłego, matowego, dzięki czemu będzie można stosować tusz wodny
  • dobrać treść i wielkość stempli tak, aby można je było stosować na rożnych rozmiarach toreb i kartonów
  • z uwagi na koszt poduszki z tuszem najbardziej opłacalne są stemple, których odbicie mieści się w polu 15×8 cm ( jeśli potrzebują państwo stemple o odbiciu okrągłym kwadratowym jest to więc maksymalnie 8 cm średnicy/wielkość boku) . Większe stemple wymagają droższej poduszki