Pieczątki i stemple a kwestia bezpieczeństwa danych i dokumentów

Pieczątki obecne są w każdym biurze.  Przyzwyczailiśmy się, że mimo braku  prawnych wymogów ich posiadania,  obrót gospodarczy jest co najmniej trudny, jeśli nie niemożliwy. Czasami traktujemy je jako zło konieczne, co nie do końca jest uzasadnione.  Poza funkcją skutecznego narzędzia marketingowego, pieczątki i stemple mogą nas wspomóc w zabezpieczeniu  dokumentów,  teczek z aktami,  a nawet przy znakowaniu przedmiotów i urządzeń.   Poniżej prezentujemy najpopularniejsze z zastosowań

Zabezpieczenie przed kopiowaniem za pomocą suchego stempla

Suchy stempel to rodzaj  mechanizmu umożliwiającego tłoczenie  określonej treści i grafiki na papierze.  W naszej ofercie posiadamy stemple okrągłe oraz prostokątne.  Można na nich umieścić tekst, logo, grafikę.  Odbicie wypukłe lub wklęsłe pełni funkcje estetyczne, nadając dokumentom  bardzo prestiżowego wyglądu. Jednak warto także pamiętać, iż suchy stempel doskonale zabezpiecza dokumentację. Nie da się  go bowiem zachować na kopii ksero, nawet wykonanej w pełnym kolorze. Podrobienie takiego odbicia w warunkach domowych jest niezwykle trudne, jego skopiowanie bez posiadania oryginalnego projektu również jest utrudnione.  Dlatego suchy stempel warto stosować na wszelkiego typu dyplomach, certyfikatach, umowach, drukach oficjalnych. Zmniejszy to znacząco prawdopodobieństwo podrobienia i ułatwi rozpoznanie kopii.

odbicie suchego stempla

Tusz UV do pieczątek i stempli – wszechstronne zabezpieczenie

Tusz UV widoczny jest wyłącznie w świetle UV.  Warto tą jego cechę wykorzystać przy zabezpieczeniu nie tylko dokumentów, ale także innych przedmiotów: butelek z alkoholem, kosmetyków, opakowań, itp.   Odbicie pieczątki w której znajduje się tusz UV nie jest widoczne w świetle dziennym. Dlatego zwykły użytkownik  nie będzie świadomy, iż dany przedmiot został zabezpieczony.   Tusz UV stosowany jest także do zabezpieczania imprez masowych. Przystawiona na skórze osób wchodzących  pieczątka  pełni rolę biletu wstępu.

Tusz w kolorze Pantone w pieczątkach o znaczeniu priorytetowym

W naszej ofercie znajdą Państwo tusz wodny Pantone do pieczątek i stempli   w pond 40 kolorach.  W jaki sposób może on pomóc zwiększyć bezpieczeństwo w firmie ? To proste: w najważniejszych pieczątkach (na przykład tych używanych wyłącznie jako wzór w banku, przy podpisywaniu umów) warto zastosować odmienny niż w pozostałych kolor tuszu.  Zwiększy to znacząco szansę na wykrycie prób nieautoryzowanych prób czy fałszerstw.

Referentka do laku

Referentka do plomb  bezpieczeństwa

Referentka czyli niewielki stemple do laku bez drewnianej rączki od lat jest często stosowany do zabezpieczenia pomieszczeń plombami.  Można go stosować z lakiem lub plasteliną. Referentki mają średnicę 20 mm, mogą zawierać grafikę i tekst. Wykonujemy je w technologii grawerowania laserowego, zapewniającego najlepszą dostępną jakość.