Faksymile - pieczątka z podpisem

Najważniejsze  informacje zawarte w artykule:

  • skan podpisu przygotuj zgodnie z naszą instrukcją
  • wybierz wielkość pieczątki tak, aby podpis był tej samej wielkości co standardowy odręczny wzór 
  • najczęściej stosuje się tusz w kolorze niebieskim, który przypomina podpis wykonany długopisem, rzadziej czarnym 
  • zastanów się nad treścią, pieczątka nie musi zawierać tylko podpisu 
  • faksymile można wykonać w 2 kolorach: treść w jednym, podpis w innym 

Pieczątka faksymile

Faksymile to rodzaj specyficznej pieczątki, która zawiera kopię odręcznego podpisu . Prawidłowo wykonana faksymila jest trudna do odróżnienia od podpisu złożonego ręcznie Istotne jest jednak, właściwe przygotowanie pliku z podpisem, zgodnie z przygotowaną przez nas instrukcją wykonania podpisu do faksymili.

Wzór podpisu do wykonania faksymile

Faksymilka jednokolorowa w automacie Colop

Przykładowa pieczątka faksymile zawierająca poza podpisem dodatkową treść

Najistotniejszym elementem decydującym o jakości i przydatności faksymile jest właściwe przygotowanie skanu.  Dlatego przed złożeniem zamówienia prosimy o zapoznanie się z instrukcją. Im lepszej jakości  plik otrzymamy, tym lepszy produkt docelowy.  Ze słabej jakości skanu nie wykonany dobrej pieczątki z podpisem.  Prosimy też wykorzystać zarówno naturalną wielkość jak i  styl podpisu ( czyli jeśli podpisujesz się długopisem, wykonaj wzór także długopisem ). Należy unikać zbyt grubych i zbyt cienkich linii.  Podpis zawsze wykonujemy  czarnym długopisem na białej kartce, nawet jeśli pieczątka faksymile ma być w innym kolorze.

Jak ma wyglądać pieczątka z podpisem

Oczywiście najprostszą i najpopularniejszą formą faksymile jest sam podpis. Taka pieczątka jest najbardziej uniwersalna, można ją bowiem wykorzystać  na wiele sposobów.  Czasami jednak  jest ona wykonywana w  konkretnym celu. Wtedy poza podpisem można jeszcze dodać  treść. Jaką? To zależy od konkretnych potrzeb. Może to być więc pieczątka z uprawnieniami, pieczątka imienna , zawodowa, potwierdzająca sprawdzenie czy pakowanie. Mogą to być życzenia dla klientów.   Zastosowań pieczątki faksymile jest wiele.  W wypadku rozbudowanej pieczątki warto rozważyć wykonanie jest w 2 kolorach: podpis na przykład na niebiesko , pozostała treść na czarno lub czerwono.

Pieczątka faksymile – jak dobrać rodzaj i wielkość

Podpis odręczny ma charakter indywidualny i taka powinna też być faksymila.  Warto zachować naturalną wielkość podpisu.  Dlatego istotne jest dostarczenie nam go w skali 1:1  albo określenie jakiej docelowo wielkości ma być. Sprawi to, że pieczątka będzie bardziej naturalna. Jeśli chodzi o wybór nośnika, to najbardziej  doradzamy  pieczątkę automatyczną, najwierniej odda ona jakość oryginału.  Gorszym rozwiązaniem są pieczątki mobilne.  Jeśli podpis ma wyglądać naturalnie odradzamy także stemple drewniane. Warto także zadbać, aby kształt pieczątki najlepiej dopasować do kształtu podpisu. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór automatów prostokątnych i kwadratowych.

Jaki kolor tuszu wybrać ?

Faksymile pieczatka dwukolorowa

Oczywiści panuje tu pełna dowolność, tym bardziej, że w naszej ofercie występuje ponad 40 kolorów tuszu wodnego do pieczątek. Jeśli zależy nam na jak najbardziej naturalnym wyglądzie pieczątki z naszym podpisem, wtedy najlepszym wyborem będzie kolor niebieski.  Trochę mniej popularny jest kolor czarny, gdyż bardziej przypomina on kserokopię . W zastosowaniach mniej typowych kolor można dowolnie regulować. W pieczątkach dwukolorowych  najczęstszym zestawieniem jest niebieski podpis  i czarna treść do pieczątek informacyjnych lub niebieski podpis i czerwona treść dla bardziej urzędowych, zawodowych, itp.

Mniej typowe zastosowania pieczątki z podpisem