datowniki Trodat

Tanie datowniki – najważniejsze informacje 

  • datownik poza samą datą może zawierać dodatkową treść: tekst i grafikę
  • datowniki plastikowe są tańsze niż  metalowe-szkieletowe
  • datownik zawierający samą datę jest bardziej uniwersalny
  • w wypadku aplikacji na powierzchniach słabo wchłaniających ( folia, metal, plastik, papier kredowy) należy stosować tusz datowniki z poduszką filcową i tuszem szybkoschnącym
  • najtańszy i najbardziej uniwersalny datownik w naszej ofercie: Colop mini 120 

Datowniki-rodzaje

Datownik to pieczątka z mechanizmem umożliwiającym ustawienie daty.  Na rynku dostępnych jest wiele modeli różniących się budową, treścią i co najważniejsze dla klienta – ceną. Decyzję o wyborze warto przemyśleć nie tyko aby zaoszczędzić czas, ale także kupić rozwiązanie optymalne także w dłuższej perspektywie czasu. Poniżej  przedstawimy kilka porad, które pomogą wybrać optymalny  model.

Datownik z płytką tekstową lub samą datą

Pierwsze pytanie, które warto sobie zadać to w jakich okolicznościach datownik będzie użytkowany. Od tego zależy jego treść. Możemy bowiem kupić model zawierający wyłącznie datę lub taki z dodatkową treścią. Ta treść może być bardzo różna: gotowe tekst, hasło, grafika, logotyp.  Pierwszy typ datownika jest bardziej uniwersalny: sama data sprawdzi się do wielu zastosowań.  Gdy datownik używany jest do gotowych druków lub wyłącznie do ustalenia daty, wtedy sam datownik bez płytki będzie tańszy, mniejszy i poręczniejszy.  Poza tym data bez treści jest bardziej uniwersalna, ma więcej zastosowań.  Jako pierwszy zakup to zdecydowanie optymalne rozwiązanie.

Datownik plastikowy czy metalowy, szkieletowy

Kolejne pytanie:  czy kupić prosty i tańszy datownik plastikowy czy  większy, ale też droższy metalowy, szkieletowy.  Ogólne założenie jest takie, iż datowniki metalowe-szkieletowe są przeznaczone do bardzo intensywnego użytkowania. Są większe, cięższe i dzięki temu bardziej ergonomiczne i stabilne.  Z kolei datowniki plastikowe  są małe i  tańsze. Poza częstotliwością użytkowania warto tu też brać pod uwagę osobiste preferencje.  Kwestia wygody użytkowania jest  przedmiotem subiektywnej oceny.  Warto też zastanowić się nad tym, czy datownik będzie użytkowany wyłącznie w jednym miejscu czy przenoszony. W drugim wypadu warto rozważyć jednak rozwiązanie plastikowe, które posiadają mniejsze gabaryty.

Jak dobrać datownik do rodzaju podłoża

Kwestią dość istotną i często pomijaną nie tylko przez klientów,  ale też sprzedawców jest rodzaj podłoża, na którym pieczątka będzie aplikowana.   Jeśli jest to papier zwykły,  nie ma problemu. Jednak datowniki czasami są użytkowane na papierach śliskich, foliach, metalu, drewnie malowanym. W taki wypadku standardowy tusz się nie sprawdzi. należy więc wybrać model datownika, który posada opcję poduszki filcowej, która jest dedykowana do tuszów szybkoschnących.

 

Producenci datowników- jak wybrać optymalny produkt

W naszej ofercie znajdą Państwo  produkty firm Colop, Trodat, Trodat. Jeśli chodzi o datowniki plastikowe to wybór ograniczony jest do firmy Colop. Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że w tej grupie odznaczają się one najlepszą jakością, ergonomią i trwałością. Jeśli chodzi o datowniki metalowe-szkieletowe to najtańsze są produkty Wagraf. Posiadają też one naszym zdaniem najlepszy stosunek ceny do jakości. Są cięższe i  masywniejsze, w większości wykonane z metalu.   To najlepszy wybór , gdy  chcemy datownik szkieletwy, ale mamy ograniczony budżet. Jeśli  priorytetem jest najwyższa jakość to wśród datowników metalowych-szkieletowych warto wybrać produkty Trodat