Stemple drewniane

stemple drewniane rodzajeMimo ogromnej popularności pieczątek automatycznych stemple drewniane wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Niektóre czysto estetyczne, inne bardzo praktyczne. Stemple drewniane oferują bowiem największą powierzchnię pola tekstowego. W naszej ofercie znajdą Państwo największe na rynku stemple drewniane o wymiarach 12×24 cm i 15×20 cm. Należy pamiętać, iż do wykonania odbicia stempla niezbędna jest oddzielna poduszka z tuszem. Oferujemy Państwu szeroki wybór poduszek z tuszem: podstawowe poduszki plastikowe oraz największe na rynku poduszki drewniane, które łączą walory praktyczne i estetyczne (dodatkowy grawer laserowy na wieczku sprawi, że mogą stanowić element ekskluzywnego zestawu).

Rodzaje stempli drewnianych:

Stemple standardowe

obejmują kołki drewniane o podstawie płaskiej. W naszej ofercie znajdują się stemple o różnych wielkościach (od 1,5 cm średnicy do 24×12 cm), jak i kształtach podstawy: okrągłe, kwadratowe, prostokątne. Stemple płaskie stosuje się zwłaszcza do mniejszych wymiarów, ale posiadamy w naszej ofercie posiadamy także największe wymiary.

stemple 70x20
Stemple kołyskowe

Ich nazwa pochodzi od sposobu aplikacji. Mają zaokrąglona podstawę. Przystawianie następuje poprzez ruch kołyszący z góry na dół lub odwrotnie (nie ma to znaczenia dla jakości odbicia, jest to kwestia indywidualnych preferencji). Kołyski (zwane też kolebaczami) stosuje się dla większych wymiarów odbicia, gdyż dzięki specyfice swojej budowy lepiej rozkładają siłę nacisku, co w większości wypadków przekłada się na lepszą jakość odbicia. W niektórych jednak wypadkach rozkład grafiki na stemplu powoduje, iż warto zastosować stempel płaski.

stempel kołyska 80x50mm
Stemple rzeźbione

Wykonane na specjalne zamówienie ręcznie rzeźbione stemple z ozdobną głownią. Występują w kilku wzorach: róża, koń szachowy, wieża szachowa, sowa. Większość wzorów dostępna jest w 2 opcjach: podstawa okrągła o średnicy 6 cm lub kwadratowa 7 cm. W połączeniu z drewnianą poduszką na tusz i podstawką na oba elementy tworzą ekskluzywny zestaw stemplarski.